SVEČANA AKADEMIJA POVODOM 100. OBLJETNICE GIMNAZIJE SISAK

Dana 11. listopada 2019. godine održana je svečana akademija povodom 100. obljetnice rada Gimnazije Sisak. Taj je događaj okupio bivše i sadašnje djelatnike i učenike Gimnazije Sisak koji su zajedno pokušali na što bolji način proslaviti njen rođendan. Naši sadašnji učenici pokazali su se u najboljem svjetlu plesom, pjesmom i recitiranjem. Program su vješto, uz pratnju profesorica hrvatskoga jezika Nikoline Mesić i Josipe Peškir Ćorković, vodili učenici 2. i 3. razreda Jurica Posilović i Mislav Jurišić.

Početak programa započeo je kao i početak svakog sata – školskim zvonom, nakon čega je zbor naše škole Sisački kontrapunkt izveo himnu Republike Hrvatske. Uslijedili su mnogi govori o stoljetnom radu Gimnazije Sisak, kao i brojne izvedbe koje pokazuju postignuća učenika. Osim kreativnih izvedbi naših učenika, predstavljena je i monografija autora dr.sc. Domagoja Sremića i dr.sc. Vlatka Čakširana koji su na 500 stranica opisali 100 godina rada naše škole. U sklopu programa dodijeljena su i priznanja profesorima koji su pridonijeli razvitku sisačke Gimnazije i grada Siska.

Ana Osmanagić, 3.d

Matija Vavro, 3.d

Elena Stojaković, 3.d

objavio: Andrea Ostojić   datum: 15. 10. 2019.