Izložba poznatog umjetnika Mirka Ilića Pobunjenik s razlogom ostavila snažan dojam na gimnazijalce

Izložba u Gradskoj galeriji Striegl predstavila je izbor plakata i ilustracija svjetski poznatog Mirka Ilića  nastalih u proteklih desetak godina, od angažmana za New York Times, The Village Voice, Der Spiegel te rada u sklopu vlastitog studija Mirko Ilić Corp. kojeg je pokrenuo 1995. godine i koji djeluje sve do danas.

U sklopu izložbe u Gradskoj galeriji Striegl za gimnazijalce je održana teorijska radionica na temu plakata. Uz uvid u relevantne domaće i strane primjere plakata koji se svojom komunikacijskom strukturom kreću poljem tipografije – informacije – ilustracije, grupi zainteresiranih učenika drugih i trećih razreda govorio je o povijesti plakata mladi sisački dizajner i arhitekt Sven Sorić. Sven je autor plakata i kataloga za izložbu, pa je tijekom radionice predstavio i svoje iskustvo i proces rada.

Potom su učenici napravili vlastitu analizu pojedinih radova na izložbi kroz ''tagove'' i obrazloženja, na primjeru njima najupečatljivijeg vizualnog rješenja.

Ova je izložba bila i predmetom prvog individualnog i grupnog istraživačkog rada učenika prvih razreda Gimnazije Sisak, koji su svoje rezultate istraživanja lika i djela Mirka Ilića prezentirali na satovima likovne umjetnosti.

Izložbu Mirka Ilića posjetila je i grupa maturanata, koji su joj pristupili iz rakursa izborne grupe iz engleskog jezika.

I na kraju - poziv svima na sutrašnje otvorenje nove izložbe (petak 8.11.2019.) u 19 sati! U godini 100. obljetnice rođenja Slave Striegla Gradska galerija Striegl predstavlja završnu izložbu tri velika imena i imenjaka hrvatske povijesti slikarstva: Slavka Kopača, Slavka Šohaja i Slave Striegla.

Tekst: Marijana Milas

Fotografije: Gradska galerija Striegl

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 7. 11. 2019.