UČENICI 1. B POSJETILI HOLANDSKU KUĆU

Učenici 1. b razreda Gimnazije Sisak, u sklopu nastave Engleskoga i Hrvatskoga jezika, 13. prosinca 2019. godine posjetili su Holandsku kuću – Interpretacijski centar industrijske baštine Sisak. Pod stručnim su vodstvom dr.sc. Vlatka Čakširana obišli info-centar industrijske baštine u kojem su saznali na koje je načine i u kojim fazama industrijalizacija oblikovala grad Sisak, a u podrumskim su prostorijama pogledali i 3D film te razgledali izloške industrijskog dizajna nastalog na području našega grada.

Na kraju su učenici pogledali i zbirku Kraker, jedinstvenu zbirku fonografskih uređaja, gramofona, radio aparata i ploča. Saznali su više o tome kako se i na čemu slušala glazba u prvoj polovici 20. stoljeća, a bili su u prilici čuti kako zvuči ploča na gramofonu starom gotovo stotinu godina.

objavio: Andrea Ostojić   datum: 14. 12. 2019.