Novi preventivno-edukativni videospot „Budi tolerantan“

Ministarstvo unutarnjih poslova u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i partnera izradilo je preventivno-edukativni video „Budi tolerantan“ namijenjen učenicima viših razreda osnovnih škola, te učenicima  srednjih škola u kojem poznati mladi ljudi sa društvenih mreža – influenceri pozivaju sve na kulturu dijaloga, nenasilja i međusobnog uvažavanja.

Videospot „Budi tolerantan“ dostupan je na Youtube kanalu Ministarstva unutarnjih poslova na poveznici: https://youtu.be/wEbSJTTYWOU , a u prilogu se nalazi i Promemorija o videospotu.

U privitku pod opširnije možete pronaći i „Upitnik za samoprocjenu tolerancije“, preuzet iz knjige pod nazivom „O toleranciji“ autorice psihologinje Mirjane Krizmanić, kojom učenici i nastavnici mogu sami izvršiti procjenu koliko je njihovo ponašanje i ponašanje njihovih članova obitelji u svakodnevnom životu tolerantno.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 25. 11. 2020.