VoGSi - u znaku potresa, rođendana i prvog sastanka uživo

Volonterska akcija u Uradi sam - prvi sastanak VoGSija uživo, nakon godinu dana postojanja

Prošlo je skoro mjesec dana od početka drugog polugodišta ove školske godine, za sve nas vrlo potresnih, a za školski volonterski klub VoGSi prilično intenzivnih radnih dana. Prvi sastanak nakon mjesec dana pauze održan je 18. siječnja, u dobro nam poznatom virtualnom okruženju multimedijalne platforme Zoom.

Ovoga puta nismo pričali o tome kako smo proveli praznike, jesmo li se odmorili i zabavili, jesmo li možda negdje otputovali… ne, nažalost glavna tema bio je potres. Naši su volonteri podijelili svoja iskustva s potresom, ali i načine na koji su prebrodili ovu stresnu situaciju. Sretni smo što je broj jedan rješenje upravo bilo volontiranje brojnih učenika i profesora naše škole.

U skladu s aktualnom situacijom niti prva ovogodišnja radionica, održana tjedan dana kasnije, nije mogla biti u veselom i revijalnom tonu, no bila je itekako korisna i edukativna za članove kluba. Radionicu na temu potresa pripremila je maturantica Una Ibrahimagić, u kojoj nas je, između ostalog, poučila kako se trebamo ispravno ponašati u opasnim situacijama na koje bi uvijek trebali biti spremni. Unatoč ozbiljnosti teme način kako je Una provela radionicu bio je zanimljiv i zabavan. Evaluacija radionice pokazala je oduševljenje sudionika i zajedničku ocjenu  da je odrađena kvalitetno, vješto i profesionalno. Pohvale i pozitivni komentari prštali su na sve strane, a rečenica „Nikada ne sumnjaj da mala grupa ljudi može promijeniti svijet, uistinu to je jedino što ga je ikada i mijenjalo“, kojom je naša volonterka završila svoju radionicu, potakla nas je da i mi, kao volonterski klub, budemo promjena i uzor ostalim volonterima.

Kako je najveći naglasak radionice stavljen na jedan od, možemo reći, trenutno najbitnijih globalnih ciljeva održivog razvoja „Partnerstvom do ciljeva“, članovi kluba su popratili radionicu volonterskom akcijom održanom u posljednju subotu mjeseca siječnja. Tako nam je virtualno okruženje zamijenilo skladište Uradi Sam-a, te ujedinilo sve VoGSiće u plemenitom činu volontiranja. To je ujedno bio i prvi sastanak uživo od osnivanja našeg volonterskog kluba, nakon godinu dana postojanja. A tko bi rekao da je već godina dana prošla otkako smo svoja vrata otvorili kreativnim, mladim i entuzijastičnim učenicima i učenicama naše škole. Vrijeme stvarno leti kada se zabavljaš, a nastavit ćemo se zabavljati i dalje. Godišnjicu djelovanja našeg kluba obilježit ćemo još jednom zajedničkom volonterskom akcijom u Uradi sam u subotu 13. veljače, dva dana prije Valentinova, kao i na tjednom Zoom sastanku u ponedjeljak 15.2. u 18 sati, uz prigodnu temu ravnopravnosti spolova. Radionicu će održati volonteri Katja Kleković i Jurica Posilović.

„Volonteri su mali krug velikih ljudi“ riječi su naše volonterke, a upravo njima pozivamo i Vas učenike i učenice da nam se pridružite u pustolovini zvanoj volontiranje, prožetoj veseljem, smijehom, radom, ali u konačnici osjećajem sreće i ispunjenosti. Za više informacija o aktivnostima i radu kluba posjetite našu službenu Facebook stranicu „VOGSI - Volonterski klub Gimnazije Sisak“.

Jurica Posilović, 3.E

Kako je nam je bio na volonterskoj akciji i detalje vezane uz radionicu o potresu možete pogledati u videu koji je napravio naš volonter Jurica Posilović na službenoj stranici školskog kluba: https://carnet-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/jurica_posilovic_skole_hr/ERCGFdYkmbFMuOCcdqILRUMBU3Fzo0ipvrmomPBuPVGGmw?e=aisQoq

Volonterski klub Gimnazije Sisak nastao je kroz projekt "(O)drži moj korak!" čija je nositeljica Agencija lokalne demokracije Sisak, a partneri su Gimnazija Sisak, Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica i Sisačko-moslavačka županija. Projekt se provodi 1.6.2019.-31.5.2021. Program sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske kroz Švicarsko-hrvatski program suradnje. Stajališta izražena u ovom tekstu isključiva su odgovornost Gimnazije Sisak i ne odražavaju nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.

objavio: Marijana Milas   datum: 10. 2. 2021.