„Tisuću učenika, milijun doživljaja”

Učenici 4. razreda Gimnazije Sisak sudjelovali su na terenskoj nastavi organiziranoj od strane Ministarstva turizma i sporta za učenike završnih razreda potresom pogođenih područja pod nazivom „Tisuću učenika, milijun doživljaja” u mjestu Rovinju u  razdoblju od 20.9. do 23.9. u pratnji razrednica L. Pahić Gajić, M. Šehović Bogdanović, S. Meter, K. Dobrenić Bunjan i S. Vuković Brodarić te profesora T. Dovranića. Učenici naše škole termin su dijelili s učenicima Srednje škole Ivana Trnskoga iz Hrvatske Kostajnice.

Program je obuhvatio organizirani posjet nacionalnom parku Brijuni u utorak 21.9. te posjet amfiteatru u Puli u četvrtak 23.9., a sami smo organizirali i izlet u Rovinj 22.9. Smještaj je bio u turističkom naselju Villas Rubin u neposrednoj blizini Rovinja uz puni pansion, Učenici su se tijekom dana u turističkom naselju mogli kupati u moru ili bazenu, igrati mini-golf ili neki drugi sport.

Ravnatelj škole B. Dujmić posjetio je učenike i nastavnike 21.-22. 09. 2021. i pridružio im se u posjetu NP Brijuni te gradu Rovinju.

Smještaj i hrana bili su iznad očekivanog, a dojmovi učenika i nastavnika su vrlo pozitivni.

Voditeljica putovanja:

Lana Pahić Gajić, prof.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 27. 9. 2021.