DAN RUŽIČASTIH MAJICA (Pink Shirt Day)

Dana 24. veljače 2016. godine u Gimnaziji Sisak obilježili smo Dan ružičastih majica. Ovom smo akcijom željeli pokazati koliko je važna prevencija vršnjačkoga nasilja.

Naime, svake se godine zadnje srijede u mjesecu veljači obilježava Dan ružičastih majica. Ovaj je dan posvećen prevenciji vršnjačkoga nasilja u školama, a učenici ga podržavaju tako da taj dan u školu obuku ružičastu majicu. Program prevencije nasilja nastao je u sklopu CEPN-a, Centra za edukaciju i prevenciju nasilja, koji je i upoznao širu javnost s pričom o nasilju među mladima.

Iz CEPN-a kažu: „Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.“

Cijela ideja prenosi jaku poruku: LJUBAV i POŠTOVANJE prema SVIMA i prije SVEGA! <3

Marta Narančić

objavio: Kristina Tokodi   datum: 25. 2. 2016.