"Rodnom jednakošću protiv nasilja u intimnim partnerskim vezama"

Konferencija "Rodnom jednakošću protiv nasilja u intimnim partnerskim vezama" održana je 30. svibnja 2016. u Kući Europe, Zagreb: Sanja Cesar i Nataša Bijelić iz CESI predstavile su projekt, njegovu provedbu i rezultate istraživanja, a o ulozi i djelovanju institucija u radu na prevenciji govorili/le su Višnja Ljubičić, Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova, Maja Gabelica Šupljika, zamjenica Pravobraniteljice za djecu, Darko Tot, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Alma Rovis Brandić, Agencija za odgoj i obrazovanje i Marija Goatti Matijević, MUP RH, Ravnateljstvo policije,Služba prevencije. Nakon toga uslijedilo je učeničko predstavljanje pilot - projekta i radova za kampanju svih 12 škola koje su sudjelovale. Erika Senčar i Marija Benac, učenice drugog razreda jezične gimnazije, prezentirale su aktivnosti koje su se odvijale u Gimnaziji Sisak.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 31. 5. 2016.