DAN GIMNAZIJE SISAK U OZRAČJU TOLERANCIJE

U petak, 07. listopada 2016. godine Gimnazija Sisak će obilježiti 97 godina postojanja. I ove godine, za tu prigodu će se organizirati malonogometni turnir na kojem će snage odmjeriti učenici sisačkih srednjih škola i ekipa migranata iz Prihvatilišta za tražitelje azila u Zagrebu, a gimnazijalke će se okušati u međusobnom duelu. Na prostoru iza škole će se organizirati  kreativna radionica, a  gimnazijalci,  koji su sudjelovali na državnom natjecanju iz prve pomoći, će održati pokaznu vježbu pružanja prve pomoći.

Ovogodišnji događaj predstavlja ujedno i početak provedbe novog ciklusa projekta Upoznaj i prihvati, kojega Gimnazija Sisak u suradnji s GDCK Sisak, a uz potporu Sisačko-moslavačke županije, provodi u srednjim školama grada Siska. Projekt se sastoji od radionica koje se bave stereotipima i predrasudama, diskriminacijom i problemom migracija i azila. Uz ove radionice, članovi Debatnog kluba Gimnazije Sisak u svakoj od škola sudionica upriliče debatu i raspravu na aktualnu temu vezanu uz problem diskriminacije i kršenje ljudskih prava.

Prilika je to da mladi ljudi još jednom, kroz sport i kreativnost, promiču ljudska prava i toleranciju te socijalnu inkluziju i prihvaćanje različitosti.

Program započinje u 10 sati otvaranjem malonogometnog turnira za učenike, a ženski nogomet je na rasporedu u 13:30.

VREMENIK AKTIVNOSTI POVODOM DANA ŠKOLE

GIMNAZIJA SISAK

07. listopada 2016.

ŠKOLSKO IGRALIŠTE

9:30 – prijava ekipa, izvlačenje parova

10:00 – prvo kolo turnira

10:35 – drugo kolo turnira

11:10 – treće kolo turnira

11:45 – četvrto kolo turnira

12:20 – peto kolo turnira

12:55 – šesto kolo turnira

13:30 – revijalna utakmica ženskih nogometnih ekipa

14:15 – utakmica za treće mjesto

15:00 – finale nogometnog turnira

11:00 – 12:30 – kreativna radionica u šatoru pored igrališta

12:20 – 13:30 – demonstracija pružanja prve pomoći u šatoru pored igrališta

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 6. 10. 2016.