Dan Gimnazije Sisak

Gimnazija Sisak obilježila je 97 godina svog postojanja u petak, 07. listopada 2016. godine. Tom prilikom održan je malonogometni turnir na kojem su sudjelovali učenici sisačkih srednjih škola, te ekipa migranata iz Prihvatilišta za tražitelje azila u Zagrebu, koji su ovom prigodom osvojili prvo mjesto. Drugoplasirana je bila ekipa Gimnazije Sisak, a treće mjesto je zauzela ekipa Ekonomske škole Sisak. Gimnazijalke su također odmjerile svoje snage u revijalnoj nogometnoj utakmici, a uz sportska zbivanja, učenici i posjetitelji su imali priliku sudjelovati u muzejskoj edukativno kreativnoj radionici tehnikom Cubecraft koju je organizirao Gradski muzej Sisak. Gimnazijalci, sudionici državnog natjecanja u pružanju prve pomoći, demonstrirali su reanimaciju i saniranje sportskih ozljeda.

Obilježavanjem Dana Gimnazije Sisak, obilježio se i početak novog ciklusa provedbe projekta Upoznaj i prihvati koji se provodi u suradnji s GDCK Sisak, a uz potporu Sisačko-moslavačke županije, sa ciljem smanjenja diskriminacijskog ponašanja kod mladih, te prihvaćanja različitosti i razvijanja tolerancije.

Više slika pogledajte klikom na opširnije.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 10. 10. 2016.