Večer matematike

Ove smo se godine pridružili projektu Hrvatskog matematičkog društva Večer matematike te organizirali matematičko druženje. Cilj projekta je popularizirati matematiku među mladima i kroz niz interaktivnih radionica izgraditi pozitivan stav prema matematici.

Večer matematike održana je u četvrtak 1. prosinca 2016. od 18 do 20 sati u čijoj su organizaciji sudjelovali učenici 4.e razreda te profesorice Andrea Ostojić i Blaženka Slovenec. Večer matematike nalik je sajmu gdje su sudionici obilazili "stanice" i odabirali aktivnosti u kojima će sudjelovati: izrada Platonovih tijela od origamija i balona za modeliranje, šivanje i matematika, izrada božićnih ukrasa, kriptografija i rješavanje zagonetki te igranje s magičnim kvadratima za koje su učenici sami smislili zadatke.

Uz prigodne božićne pjesme, na Večeri matematike bilo je nadasve zabavno i zanimljivo, a posjetilo nas je oko 60 učenika i nastavnika. Zahvaljujemo svima koji su došli te se nadamo da će se dogodine broj posjetitelja povećati.

Pozivamo sve na iduću Večer matematike zakazane za 7. prosinca iduće godine.

Od srca se zahvaljujem učenicima 4.e razreda na velikom uloženom trudu.

Andrea Ostojić, prof.

objavio: Kristina Tokodi   datum: 14. 12. 2016.