Cvijet od papira u Mjesecu knjige

Povodom  jubilarne godine života i rada dr.sc.Maje Mojsinović gimnazijalci su u Mjesecu knjige 30. listopada izveli kolaž program Cvijet od papira. Uzvanici su mogli čuti izbor pjesama iz zbirki  Cvijet od papira i Sisačka pjesmarica te tekstove koji su ove jeseni dočekali svoju objavu u knjizi Ljubičasti ljiljani i metastaze.  Recital su izveli: Lea Blažević, Sunčana Milić, Hana Petrović, Luka Tominac, Jan Basta, Monika Tičarić, Patricia Gregurec, Lucija Svetopetrić, Tena Umljenović i Marita Čatić. Program je obogaćen  plesnim solom u koreografiji i izvedbi Aletee Rogulja Mart.

Tom prigodom nastavljen je projekt umjetničke intervencije u javni prostor započet 2014. godine koji vodi prof. Vesna Rogulja Mart kroz učeničku zadrugu GIMSI. Postavljanjem pločica sa stihovima profesora/umjetnika Gimnazije Sisak na klupama  ispred škole nastoji se taj prostor učiniti ugodnim dnevnim boravkom. Nakon pločica sa stihovima Tee Benčić Rimay, Slave Striegla, treća je Maje Mojsinović s odabranim stihom na svom ljudskom mjestu.

Vesna Rogulja Mart

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 24. 11. 2017.