„UPOZNAJ I PRIHVATI“ U SREDNJOJ ŠKOLI PETRINJA I SREDNJOJ ŠKOLI TINA UJEVIĆA U KUTINI

Ovogodišnja provedba projekta „Upoznaj i prihvati“ započela je u Srednjoj školi Petrinja i Srednjoj školi Tina Ujevića Kutina gdje su provedene radionice na temu stereotipa, predrasuda, diskriminacije, ljudskih prava i azila. Projektni ciklus završen je debatom na tezu „Hrvatska treba prihvatiti izbjeglice“ koju su održali članovi Debatnog kluba Gimnazije Sisak, a suprotstavljanje argumenata za i protiv  pažljivo su odmjerili učenici škola domaćina te u obje debate donijeli presudu u korist negacije.

Projekt  „Upoznaj i prihvati“ se provodi u srednjim školama grada Siska i Sisačko-moslavačke županije, a za cilj ima osvještavanje stereotipa i predrasuda, razvijanje tolerancije i prihvaćanje različitosti te smanjenje diskriminacijskog ponašanja kod srednjoškolaca. U sklopu projekta u školama domaćinima provode se interaktivne radionice te debata na odabranu tezu. Projekt provode Gimnazija Sisak i Gradsko društvo Crvenog križa Sisak uz potporu Sisačko-moslavačke županije.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 10. 12. 2017.