Terenska nastava - TELČ, PRAG, BRATISLAVA

U sklopu terenske nastave grupa učenika i učenica 2.a, 2.b i 2.e razreda boravili su tri dana u Češkoj i Slovačkoj u pratnji svojih profesora iz biologije, tjelesnog odgoja i likovne umjetnosti.

Prvo mjesto koje su upoznali bio je TELČ, gradić pod zaštitom UNESCO-a, gdje su prošetali starom gradskom jezgrom poznatoj po živopisnim fasadama, te doznali zanimljivosti o povijesti grada.

Potom su krenuli put PRAGA, gdje su u dva dana upoznali brojne znamenitosti jednog od najljepših europskih gradova: HRADČANE s prelijepom Crkvom Sv. Vida i Kraljevskom palačom, ZLATNU ULICU ljupkih pročelja, vizure MALE STRANE, KARLOVOG MOSTA, STAROMESTSKIH NAMESTI i glavnog trga VACLAVSKE NAMESTI, STAROMETSKE NAMESTI i STAROGRADSKU VIJEĆNICU S APOSTOLSKIM SATOM, SPOMENIK JANA HUSA, te brojne druge znamenitosti. Nakon razgleda ŽIDOVSKE ČETVRTI posjetili su NACIONALNU GALERIJU sa zbirkom srednjovjekovne umjetnosti Češke. Posebno je atraktivna bila dvosatna vožnja brodom, gdje su uživali u pogledu na grad iz perspektive rijeke Vltave.

Zadnji ih je dan dočekala BRATISLAVA, gdje su obišli BRATISLAVSKI HRAD, vijećnicu grada i brojne palače, te razgledali postav glavnog gradskoj muzeja. Iako je program bio prilično ispunjen, ta tri lijepa, sunčana dana proletjela su kao tren, a cilj terenske nastave da se kroz zabavu puno toga i nauči u potpunosti je ispunjen.

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 9. 5. 2018.