Dan otvorenih vrata Gimnazije Sisak

U ponedjeljak, 7. svibnja 2018. godine održan je Dan otvorenih vrata Gimnazije Sisak za učenike osmih razreda.

Program je započeo u 14h u atriju Gimnazije gdje je učenica 4. razreda Lea Blažević prigodnim govorom u ime ravnatelja, profesora, učenika te ostalih djelatnika škole zaželjela dobrodošlicu svima prisutnima. Otvorenje je upotpunio gimnazijski zbor "Sisački kontrapukt" otpjevavši dvije pjesme, Lorella Banozzi Tubić - ovogodišnja državna Lidranovka te gitarist Dominik Jambrović. Nakon otvorenja osmaši su se podijelili u četiri skupine te su ih učenici vodiči proveli po kabinetima engleskog, biologije, hrvatskog, kemije, fizike i knjižnici. U svakoj od učionica su profesori u suradnji s učenicima pripremili  zanimljive programe. U kemiji su to, naravno, bili pokusi, knjižnica je pripremila predstavu, a englezi su osmislili nekoliko društvenih igara. Na samom kraju sve grupe su se okupile u galeriji gdje je Debatni klub Gimnazije Sisak debatirao na temu "Baviti se izvanastavnim aktivnostima u Gimnaziji ili ne".

Zahvaljujemo se svim učenicima na dolasku i toplo se nadamo da vas je ovaj dan potaknuo i dao dodatan plus Gimnaziji pri nadolazećim odabiru vašeg srednjoškolskog obrazovanja.

Marita Čatić

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 15. 5. 2018.