Novi eTwinning projekt u našoj školi

Danas je na sjednici Nastavničkog vijeća predstavljen novi eTwinning projekt u našoj školi. Voditeljica eTwinninga u Gimnaziji Sisak, nastavnica Višnja Kovač Vezmarović, predstavila je projekt Water as a source of life- voda kao izvor života. Uz našu školu u projektu sudjeluju škole iz Francuske, Litve, Makedonije, Rumunjske, Grčke i Turske. Iz naše škole u projekt su se uključili sljedeći učenici : Anja Golub, Anja Puškarić, Gabi Kušan, Gita Čulig, Helena Šemper, Jakov Buntić, Jeronima Šiprak, Lena Vezmarović, Marie Šterc, Martin Dužić, Mellisa Šneller, Paola Pendelić, Petra Tepšić, Stela Perković i Tea Tepšić.
U projektu ćemo istraživati kakva je kvaliteta rijeke Kupe u našem gradu i te ćemo rezultate uspoređivati s rezultatima ostalih škola koje će istraživati kvalitetu rijeka, jezera i mora u njihovom okruženju. Učenici će istraživati i važnost očuvanja pitke vode za čovjeka i sva ostala živa bića. Poseban dio projekta je Vodeni izazov gdje će učenici pokušati smanjiti potrošnju vode u svojim kućanstvima.
Sa ostalim učenicima uključenim u projektu družit ćemo se preko Zooma, surađivat ćemo u grupnom radu, a predviđena je i izrada zajedničkog letka s savjetima kako štediti vodu.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 25. 10. 2023.