Projekt „Gradimo našu školu“

Nastavnik Tomislav Dovranić sudjelovao je u okviru projekta „Gradimo našu školu“ , u Ateni od 23-28-10.2023. na tečaju Cultural Heritage Education: Ancient Greece as a Case Study u organizaciji agencije Europass Teacher Academy. Glavni cilj tečaja je promicanje Europskog identiteta i kulturnog naslijeđa u procesu nastave.

Prvog dana tečaja provedeno je upoznavanje sudionika putem različitih radionica, a zatim je slijedilo predstavljanje škola iz kojih nastavnici dolaze. U tečaju su sudjelovali nastavnici iz škola u Italiji , Španjolskoj, Njemačkoj, Češkoj, Cipru, Letoniji i Estoniji.
Ostali dani tečaja bili su posvećeni različitim pristupima za korištenje kulturnog naslijeđa (nacionalnog i europskog) u nastavi humanističkih-društvenih predmeta, upoznavanju s grčkom kulturnom baštinom i njezinom prisutnošću u europskoj svakodnevici, te prezentacijama kulturnog naslijeđa nacija polaznika tečaja. Za vrijeme tečaja organizirano su posjećene neke od najvažnijih institucija za razvoj europskog i grčkog kulturnog identiteta (Pnyx, Areopag, Nacionalni arheološki muzej, Muzej Akropole).

Za vrijeme tečaja ostvarena su sva tri cilja ovog projekta:
1. Ojačati informacijsko-komunikacijske kompetencije nastavnika jer smo se upoznali sa novim digitalnim alatima u nastavi koje smo tamo i vježbali (aplikacije Goosechase, ThingLink, portali Artfulthinking, Europeana)
2. Edukacija u svrhu provođenja projektne nastave u redovnoj nastavi i izvannastavnim aktivnostima - dobili smo velik broj ideja za rad s učenicima u nastavi te smo se povezali međusobno s ciljem izrade projekata u budućnosti.
3. Razvoj jezičnih kompetencija i jezične raznolikosti  jer se tečaj održavao na engleskom jeziku.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 7. 11. 2023.