TREĆI RAZREDI NA PREDSTAVI SHAKESPEARE NA EXIT

U ponedjeljak 22. siječnja 2024. godine učenici trećih razreda naše škole sa svojim su profesoricama  Hrvatskoga jezika Josipom Peškir Ćorković i Nikolinom Mesić posjetili  Teatar Exit u Zagrebu kako bi pogledali predstavu SHAKEspeare na Exit.

Ova predstava postavljena je još 2006. godine, no bez obzira na to redovito puni dvoranu. Upravo je to znak koliko je zanimljiva publici te kako Shakespeareove drame uvijek žive na sceni. Sva njegova dramska djela, njih 37, uklopljena su u jednu predstavu, a glumci Marko Makovičić, Živko Anočić i Domagoj Ivanković, uz redatelja Matka Raguža, osuvremenili su tekst i učinili ga zabavnim svakom gledatelju. Jednostavna scenografija gledateljima približava kako su kazališne predstave izgledale u doba Williama Shakespearea. Svi ovi čimbenici učinili su da učenici napuste kazalište vrlo veseli i nasmijani, a istovremeno obogaćeni novim znanjima o Shakespeaerovu stvaralaštvu.

Maks Hajneman, 3. b

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 29. 1. 2024.