U Sisačkoj gimnaziji provedena kampanja „Web heroj“

Prošli tjedan, 25. i 26. siječnja u Gimnaziji Sisak u suradnji s Uredom načelnika Policijske uprave sisačko-moslavačke provedena je kampanja „Web heroj“, koju u sklopu projekta „Jačanje kapaciteta policije za suzbijanje kibernetičkog kriminaliteta“ provodi Ministarstvo unutarnjih poslova. Cilj ove kampanje je osvijestiti i educirati građane (u ovom slučaju učenike Sisačke gimnazije) o nužnosti i načinima zaštite u virtualnom svijetu kako ne bi postali žrtve tih kaznenih djela.

Za oko 75 učenika prvih razreda, policijski službenici Policijske uprave sisačko-moslavačke prezentirali su primjere kibernetičkih prijevara koje prevaranti svakodnevno koriste kako bi ukrali novac.

S obzirom da se tijekom edukacije došlo do podatka da je u 2023. godini ukupna šteta počinjena ovim vidom kriminaliteta iznosila 10.500.000,00 eura, učenicima je sugerirano da je ključno znati i prepoznati znakove prijevare i biti na oprezu, a u slučaju bilo kakvih sumnji, svakako to treba prijaviti policiji.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 30. 1. 2024.