Moderne Germanisten

Moderne Germanisten i SŠ Viktorovac uspješno nastavljaju međuškolski projekt " Spaß mit Deutsch "

Učenici SŠ Viktorovac s profesoricom njemačkog jezika Marinom Milunić pružili su Modernim Germanistima uvid u medicinske i farmaceutske aktivnosti njihove škole i sve aktivnosti govorene su na njemačkom jeziku.
Pripremili su nam kratko predavanje na temu što je sve potrebno da bismo ostali zdravi, a zatim su nam izmjerili temperaturu, tlak i šećer u krvi. Ukazali su nam na važnost čuvanja naše kralježnice u ova online vremena i izveli vježbe za kralježnicu pri kojima su svi sudionici aktivno sudjelovali. Naši partneri na projektu ponudili su nam zdrave i ukusne obroke iz projekta njihove škole "Gricni zdravo"
Nakon zdravog obroka učenici su odigrali kviz u kojem su provjerili usvojenost njemačkog vokabulara i informacija dobivenih toga dana, a za kraj su nam uručili biljne čajeve za opuštanje od obaveza pred kraj školske godine.
Gosti na projektu bili su dr. Nikica Obradović koji je detaljnije predstavio projekt "Gricni zdravo" i medicinska sestra Katarina Mišković koja je učenicima izmjerila šećer. Stručni učitelji Marina Mrmić, Marko Dobrinić i Mario Kasmiler pripremili su i postavili stol s obrocima.

Ostale slike možete vidjeti pod opširnije.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 14. 6. 2024.