Međunarodno online natjecanje – DABAR 2023.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online izazov, koji se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator izazova za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Natjecanje se održavalo u razdoblju od 13. – 17.11.2023., a u Hrvatskoj je sudjelovalo 49065 učenika.

U našoj školi natjecanje je vodila prof. informatike Sanja Vuković Brodarić, a na izazovu u kategoriji GigaDabar sudjelovala su 4 učenika.

Objavljene su rang liste po kategorijama natjecanja Dabar i dostupne su samo nastavnicima na Loomen-u.

Učenik Antun Zaborac nalazi se na popisu 10% najboljih u svojoj kategoriji u Republici Hrvatskoj te je zbog postignutog odličnog uspjeha dobitnik Zlatne diplome i značke za izniman uspjeh.

Čestitamo Antunu i svim sudionicima osmog po redu međunarodnog natjecanja Dabar! Nadamo se većem odazivu sljedeće godine. 😊

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 28. 11. 2023.

E-škola